chincona فرهنگ اندازی استان کرمان کرمانشاه

chincona: فرهنگ اندازی استان کرمان کرمانشاه شیر های آب مدارس آب و فاضلاب کاهنده

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تیر سکه‌بازان به سنگ خورد

در چهارمین روز هفته، سکه‌بازان خود را جهت عبور از کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آماده کرده بودند؛ با این حال، قیمت دلار و اونس زیاد کردن خاصی را تجربه نکرد ت

تیر سکه‌بازان به سنگ خورد

تیر سکه بازان به سنگ خورد

عبارات مهم : بازار

در چهارمین روز هفته، سکه بازان خود را جهت عبور از کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آماده کرده بودند؛ با این حال، قیمت دلار و اونس زیاد کردن خاصی را تجربه نکرد تا تیر معامله گران سکه به سنگ بخورد.

به گزاش دنیای اقتصاد؛روز سه شنبه، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۳۹۵ هزار تومان شروع کرد که نشان دهنده زیاد کردن ۱۰ هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه و میل به بازیگران این بازار جهت عبور از مرز روانی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود.

در این شرایط، قیمت دلار که در ابتدای روز با زیاد کردن ۱۲ تومانی و ثبت عدد ۴هزار و ۱۳۲ تومان به یاری سکه بازان آمده بود، در ادامه روز کم کردن یافت تا قیمت سکه نیز در مسیر کاهشی قرار بگیرد. با افت دلار تا نقطه ۴ هزار و ۱۲۱ تومان، فروش ها در بازار سکه نیز زیاد کردن یافت و در نهایت فلز گرانبهای داخلی با قیمت یک میلیون و ۳۸۹ هزار تومان به کار خود آخر داد. با اینکه این قیمت ۴ هزار تومان بالاتر از روز سوم هفته بود، عده ای باور دارند در صورتی که روز چهارشنبه اونس و دلار حرکت افزایشی خاصی را از خود نشان ندهند، قیمت توان افت زیاد را خواهد داشت؛ در حالی که عده ای از سکه بازان چشم امید به سوی زیاد کردن اونس طلا داشتند،

تیر سکه‌بازان به سنگ خورد

روز سه شنبه این فلز گرانبها در بازارهای جهانی تا ساعت ۳ بعدازظهر در همان محدوده هزار و ۲۷۰ دلار نوسانات خود را انجام داد تا قیمت سکه از این سو نیز جنبش نشود. حتی افت اونس به ابتدای محدوده هزار و ۲۷۰ دلار، تا حدی سقوط سکه از سقف قیمت را تسهیل کرد. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، سکه در حالی در انتهای محدوده یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان به کار خود آخر داد که حباب آن بالای ۱۴۰ هزار تومان ثبت شده است هست. در صورت نبود عوامل افزایشی، این عنوان می تواند در روزهای آینده قیمت سکه را تحت فشار قرار دهد. قیمت سکه در روزهای ابتدایی هفته فراتر از رشد دلار در بازار داخلی زیاد کردن یافت و همین عنوان موجب شد که حباب آن رشد بیشتری کند.

مدیریت دلار از دوبی

در چهارمین روز هفته، سکه‌بازان خود را جهت عبور از کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آماده کرده بودند؛ با این حال، قیمت دلار و اونس زیاد کردن خاصی را تجربه نکرد ت

روز سه شنبه، بازارساز قیمت درهم را مدیریت کرد تا روند افزایشی دلار آرام بگیرد. روز سه شنبه، شاخص بازار ارز با زیاد کردن جزئی یک تومانی به بهای ۴ هزار و ۱۲۱ تومان رسید. به گفته فعالان، در ابتدای روز نیروهای افزایشی در بازار قدرت بیشتری داشتند و با اهرم زیاد کردن حواله درهم حتی در مقاطعی دلار بالای ۴ هزار و ۱۳۵ تومان قیمت خورد. با این حال به باور شماری از بازیگران باتجربه بازار، در ادامه روز بازارساز با زیاد کردن عرضه حواله درهم زمینه ساز افت قیمت شد و به تبع آن فروش دلار در بازار داخلی نیز اوج رفت، امری که موجب کم کردن نوسانات افزایشی شد. دلار که در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۶، ۱۴ و ۲۷ تومان زیاد کردن را به ثبت رسانده بود، در چهارمین روز هفته به زیاد کردن تک تومانی قناعت کرد.

به گفته فعالان، حواله درهم در ابتدای روز هزار و ۱۳۱ تومان قیمت خورد که ۴ تومان بالاتر از قیمت بسته شده است روز دوشنبه بود. زیاد کردن درهم موجب شد که در ذهن معامله گران داخلی تصور سناریوی تکراری روزهای اخیر زنده شود؛ سناریویی که در آن رشد ابتدای روز حواله درهم با زیاد کردن قیمت دلار در بازار داخلی دنبال می شد. با این حال، در روز سه شنبه اتفاق غیرمنتظره ای افتاد تا واکنش‌ها معامله گران نیز عوض کردن کند.

در چهارمین روز هفته، به گفته فعالان، بازارساز عرضه حواله درهم را زیاد کردن داد تا قیمت آن نه تنها زیاد کردن بیشتری را تجربه نکند، بلکه از سقف ابتدای روز پایین تر بیاید و با قیمت هزار و ۱۲۷ تومان به کار خود آخر دهد. با افت حواله درهم، معامله گران بازار داخلی نیز خریدهای خود را متوقف کردند و در موقعیت فروش قرار گرفتند. بعضی دیگر از فعالان، افت قیمت حواله درهم را به اشباع خریدها نسبت دادند. خریدهای درهم در روزهای ابتدایی هفته شدت یافت تا قیمت با سرعت بیشتری نسبت به هفته گذشته اوج برود. به نظر می رسد، روز سه شنبه با توجه به خریدهای گذشته، تقاضای کمتری نیز جهت حواله درهم وجود داشت. عده ای از معامله گران نیز کم کردن جو روانی ناشی از اخبار اشتباه را در کم کردن هیجان درهمی موثر دانستند.

تیر سکه‌بازان به سنگ خورد

رفتار صرافی ها در بازار

فضای بازار ارز مانند ۲ روز گذشته در ابتدای روز هیجانی بود و کمتر معامله گری میل به فروش ارز داشت. حتی صرافی ها نیز کمتر مبادرت به فروش دلار می کردند. به عنوان مثال، در ابتدای روز تعداد زیادی از صرافی ها قیمت دلار را ۴ هزار و ۱۳۰ تومان ثبت کردند، با این حال، با این قیمت مبادرت به عرضه ارز نمی کردند. در این شرایط، در حالی که قیمت در پاساژ افشار حدود۴ هزار و ۱۳۳ تومان بود، صرافی ها با قیمت ۴ هزار و ۱۴۰ تومان اقدام به فروش دلار می کردند. هرقدر از ابتدای روز فاصله گرفتیم، فضای بازار عادی تر شد و به تبع آن عرضه صرافی ها نیز شرایط عادی به خود گرفت. روز سه شنبه، صرافی های بانکی نیز بالای محدوده ۴ هزار و ۱۰۰ تومان اقدام به عرضه ارز کردند. عده ای زیاد کردن حجم نقدی ارز در پاساژ افشار را در کم کردن نوسانات موثر دانستند.

افت سکه از سقف

در چهارمین روز هفته، سکه‌بازان خود را جهت عبور از کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آماده کرده بودند؛ با این حال، قیمت دلار و اونس زیاد کردن خاصی را تجربه نکرد ت

با کم کردن شدت نوسانات افزایشی شاخص ارزی، سکه بازان نیز نتوانستند قیمت فلز گرانبهای داخلی را از مرز روانی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عبور دهند.سکه در ابتدای روز سه شنبه یک میلیون و ۳۹۵ هزار تومان قیمت خورد تا تنها ۵ گام با مرز روانی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فاصله داشته باشد. در حالی که انتظار جهت عبور از سطح یاد شده است به اوج خود رسیده بود، دلار عوض کردن مسیر داد تا انتظارات سکه بازان نیز عوض کردن کند. با عوض کردن موقعیت، معامله گران قیمت از کانال یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان به زیر کشیده شد.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog