chincona فرهنگ اندازی استان کرمان کرمانشاه

chincona: فرهنگ اندازی استان کرمان کرمانشاه شیر های آب مدارس آب و فاضلاب کاهنده

گت بلاگز اقتصادی میوه های ممنوعه در بازار رنگ باختند

طی ماه های اخیر توزیع و میزان عرضه میوه های ممنوعه در بازار کم کردن یافته هست.

میوه های ممنوعه در بازار رنگ باختند

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، همه ساله شاهد ورود میوه های فرنگی به کشور هستیم که درنهایت این امر برهم خوردن تنظیم بازار و دورریخته شدن محصولات کشاورزی را به همراه دارد.
البته ناگفته نماند که طی دو سال اخیر ورود لجام گسیخته قاچاق انواع میوه های خارجی نگرانی هایی از باب عوض کردن ذائقه ایرانی به وجود آورده است.

عبارات مهم : بازار

براین اساس قاچاق میوه یکی از معضلات و چالش هایی به شمار می رود که مقابله و مهار آن امری مهم است.
حسین مهاجران مدیر اتحادیه میوه و سبزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین اوضاع توزیع میوه های ممنوعه در بازار اظهار داشت: توزیع میوه های ممنوعه در بازار بسیار کم کردن یافته، به طوریکه تنها ۳ قلم میوه خارجی در بازار عرضه می شود.
وی افزود: در حال حاضر میوه های قاچاق مشمول بر انگور شیلی، سیب فرانسه و آووکادو است که میزان عرضه آن در بازار بسیار اندک است.
به گفته مهاجران قیمت هر کیلو انگور شیلی ۲۵ هزار تومان، سیب سبز فرانسه ۱۶ و آووکادو دانه ای ۱۳ هزار تومان است.
ضرورت اجتناب خرید میوه های ممنوعه
مجتبی شادلو نایب مدیر اتحادیه باغداران پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: در حال حاضر مقداری پرتقال قاچاق در مغازه های سطح شهر خرید و فروش می شود.
وی افزود: تولیدات داخل به باعث نبودن بازار مناسب و قاچاق با چالش هایی روبرو شده است که از مسئولان انتظار می رود با متخلفان امر برخورد نمایند آیا که تا کنون برخورد جدی نسبت به این عنوان صورت نگرفته است.
شادلو ادامه داد: با توجه به فراوانی میوه های تابستانه ضرورتی بر عرضه میوه قاچاق خارج از فصل وجود ندارد.
نایب مدیر اتحادیه باغداران پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به قیمت های گزاف میوه های خارجی بیان کرد: علی رغم قیمت بالای میوه های ممنوعه، ولی عرضه آن در خارج از فصل تولیدات داخل، موجب شده است تا مصرف کنندگان به باعث تنوع سبد میوه، اقدام به خرید نمایند، این درحالی است که مصرف کنندگان در جهت حمایت از تولید داخل باید از خرید اجتناب نمایند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | تجارت | خارجی | خبرنگار | کشاورزی | اقتصادی | قاچاق میوه | محصولات کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog