chincona فرهنگ اندازی استان کرمان کرمانشاه

chincona: فرهنگ اندازی استان کرمان کرمانشاه شیر های آب مدارس آب و فاضلاب کاهنده

گت بلاگز وب‌گردی تردمیل، ابزار شکنجه‌ای که وسیله ورزشی شد!

شاید شما هم اگر مدت طولانی روی تردمیل دویده باشید، بعد از تمام شدن ورزش‌تان گفته باشید: «مثل شکنجه بود.» واقعیت این است که زیاد هم بیراه نگفته‌اید! ایده اول

تردمیل، ابزار شکنجه‌ای که وسیله ورزشی شد!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، تردمیل را حالا اکثر مردم می شناسند و پای ثابت کلوب های ورزشی هست. این وسیله ورزش به نام های دوی برقی، دو درجا یا دوی ثابت هم شهرت پیدا کرده و به افراد امکان دویدن در فضای بسته و کوچک جهت ورزش را می دهد. حالا نام تردمیل جهت خیلی ها تداعی کننده ورزش، تحرک و سلامتی است ولی در گذشته این اختراع جهت زندانیان یک کابوس تلخ بود. واقعیت این است که تردمیل الهام گرفته از اختراعی قدیمی هست. در سال ۱۸۱۸ سِر ویلیام کابیت، مهندس انگلیسی، وسیله ای به نام «تردویل» tread-wheel را جهت شکنجۀ زندانیان انگلیسی اختراع کرد.

عبارات مهم : اختراع
تردویل یا تردمیل نوعی وسیلۀ تنبیه یا بیگاری کشیدن از زندانیان بود. آنها را مجبور می کردند با راه رفتن بر روی چرخ های بزرگ، غلات را آسیاب کنند و ساعت ها عرق بریزند. ۴۰ نفر به طور هم وقت و به مدت ۶ ساعت باید روی تردویل ها راه می رفتند تا تردویل بچرخد و کار کند. گفته می شود بعد از مدتی به تدریج نام این وسیله تردمیل گذاشته شد. این اسم از دو واژه “tread” به معنای راه رفتن یا قدم برداشتن و “mill” به معنای آسیاب گرفته شده است هست.

زندانیانی که با این وسیله به صورت مداوم شکنجه شده است اند، سال ها با بیماری های متفاوت از جمله کمر درد، دست و پنجه نرم کرده اند یا حتی در ایام کهولت سن قدرت راه رفتن خود را از دست داده اند. گفته می شود زندانیان مجبور می شدند در بعضی موارد حتی تا ۶ ساعت در روز نیز روی این دستگاه ها کار کنند که مساوی با افزایش به قله ای به ارتفاع ۱٫۵۰۰ تا ۴٫۰۰۰ متر است!

منبع:خبرآنلاین
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اختراع | اختراع | انگلیسی | انگلیسی | تردمیل | ابزار شکنجه | ورزش | دوی ثابت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog